• slide1.jpg
  • slide2.jpg

Ceremonia KAMBO
To potężna medycyna, która oczyszcza ciało z toksyn i nagromadzonej negatywnej energii. Oczyszcza także umysł, wprowadzając w życie spokój i harmonię. Kambo, inaczej Sapo to medycyna, która trafia bezpośrednio w miejsca naszego ciała, które potrzebują uzdrowienia. Przez wyrzucenie z siebie toksyn i nadmiaru złej energii następuje bardzo szybko po ceremonii zastrzyk pozytywnej energii. Niektórzy po stwierdzają, że w końcu „zachciało im się chcieć”. Pobudza w dużym stopniu nasz układ immunologiczny, tworząc pewnego rodzaju zbroje przed bakteriami wirusami i pasożytami. Po dłuższym używaniu kambo przywraca nasze ciała do naturalnego stanu, po latach zbierania w nim negatywnej energii oraz toksyn z pożywienia i używek.
Czujesz się silniejszy i czujesz świadomie swoje ciało i to czego ono chce, a czego nie. Sapo jest medycyną ognia, dlatego też po niej możesz mieć więcej pomysłów i odwagi do robienia rzeczy, których wcześniej się bałeś.
Ciekawostka ... peruwiańscy wojownicy zażywający regularnie tą medycynę podczas polowań są bezwonni ... ich pot nie ma zapachu, który mogłyby wyczuć zwierzęta.

Ceremonia RAPÉ - MAPACHO
Rapé jest świętą medycyną używaną  przez plemiona Amazonki i jest częścią ich plemiennej kultury i historii. Dla Rdzennych Indian, tytoń- mapacho jest świętą rośliną używaną do oczyszczania zarówno osób, jak i przestrzeni, gdzie odbywają się ceremonie. I tak samo rapé, potężna, oczyszczająca tabaka używana przez szamanów w Brazylii i Peru jako element uzdrawiających rytuałów.
Korzyści z używania Rapé:
- Pomaga w skupieniu i wyostrzeniu umysłu
- Usuwa złe energię, działa oczyszczająco
- Usuwa śluz z zatok, bakterie, pomaga w przeziębieniach i dolegliwościach układu oddechowego.
- Stabilizuje emocjonalnie.
W skład Rapé wchodzi kilka amazońskich roślin, głównym składnikiem większości tabak rapé jest gatunek tytoniu Nicotiana rustica. Tytoń amazoński, nazywany też mapacho, jest używany w rytuałach plemiennych i nikotyna zawarta w środku jest około 40 razy silniejsza, niż ta zawarta w papierosach naszych czasów. Prócz tytoniu na skład rapé wchodzą popioły alkaliczne roślin, jak cynamon, fasolka tonka, koniczyna, skórka banana lub mięta, ale szamani zachowują w sekrecie skład. 

Ceremonia ACCESS BARS:
Jest to prosty, relaksacyjny,  a jednocześnie mocny, zabieg energetyczny, który działa bezpośrednio na ciało, rozum i duszę.
Ten proces polega na  stymulacji opuszkami palców 32 punktów na głowie i twarzy w bardzo delikatny sposób, w punktach tych  kumuluje się  Twój stres,  emocje, uczucia, myśli, punkty widzenia, przekonania i ograniczenia ze wszystkich dziedzin Twojego życia, jest to Twój  energetyczny ciężar, który być może przeszkadza Ci na co dzień.
Dotyk powoduje przepływ energii przez punkty i cały ten spolaryzowany ładunek elektromagnetyczny, zgromadzony w Twoim mózgu, zostaje usunięty.

Zabiegi Access Bars mają uzdrawiające zastosowanie przy ADD i ADHD i pomagają również dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z tzw. Buntem młodzieńczym, egzaminami, czy też zwyczajną dziecięcą nadpobudliwością.
Access  Bars® otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnych Ciała w Stanach Zjednoczonych (National Certyfication Board for Therapeutic Massage and Bodywork).

Tutaj opis zabiegu
Access Bars®: https://www.youtube.com/watch?v=emGCwtctSQE&feature=share
Tu mamy dowody jak działa na stany lękowe/ nerwicę i depresję
https://www.youtube.com/watch?v=5UjO-LC-RHs
*polskie napisy w ustawieniach
Tu, parę  słów i badań neurologicznych o tym, jak Access Bars® działa na mózg:
https://www.youtube.com/watch?v=DgGbFRjqQPk

Cel takiego spotkania można by określić jako "doświadczanie innych stanów świadomości".


Spotkanie zaczynamy od sauny indiańskiej, czyli szałasu potu (ang. Sweat Lodge), wśród Indian Amerykańskich każde plemię posiadało swój rytuał przeprowadzania sauny. Saunę robiono przy różnych okazjach takich jak rytualne oczyszczanie, wyprawy po wizje czy przed podjęciem ważnych dla plemienia decyzji.

Ceremonia sauny indiańskiej jest prastarą praktyką, która działa oczyszczająco na poziomie fizycznym, a na poziomie duchowym dostarcza jej uczestnikom niesamowitych, a czasem wręcz mistycznych przeżyć.
W czasie ceremonii następuje symboliczny powrót do łona Matki Ziemi, gdzie następuje oczyszczenie fizyczne i duchowe oraz transformacja naszej świadomości i powtórne narodziny. Czasami w saunie można doznać wizji lub wprowadzić się w odmienne stany świadomości.
Dlatego też sauna indiańska jest ważnym elementem pomagającym w rozwoju duchowym i integracji całej naszej osoby.


Kolejnym etapem będzie chodzenie po rozżarzonych węglach ogniska. Na wyspach Fidżi chodzi się po rozpalonych kamieniach, a na Hawajach kahuni chodzą po ledwo zakrzepłej, gorącej lawie. Wszyscy ludzie, którzy zostaną odpowiednio przygotowani i postępują zgodnie z instrukcjami prowadzącego mogą boso przejść przez żarzące się węgle. Temperatura czerwonego żaru wynosi 600-700 stopni Celsjusza. Zdolność do chodzenia po żarze jest najprawdopodobniej atawistyczną zdolnością odziedziczoną po przodkach. Dzięki niej praludzie żyjący w afrykańskiej sawannie wchodzili na rozpalone zgliszcza, aby żywić się naturalną pieczenią z padłych podczas pożarów zwierząt...
Czasami zdarza się, że powstają drobne pęcherze. Zalecamy w takich przypadkach przestudiowanie mapy receptorów na stopie i poznanie, który z organów doznał silnego pobudzenia- i został doenergetyzowany. Podobnie leczy się chorych w Chinach- używając moksy do przypiekania receptorów. Chodzenie po ogniu jest więc treningiem motywacyjnym jak i techniką uzdrawiania.

 

Po ogniu chodzić może praktycznie każdy. Jest to doskonała okazja, aby przezwyciężyć głęboko tkwiące w podświadomości lęki. Daje to ogromne możliwości w pracy z umysłem. Pozwala uwierzyć w siebie , aby w przyszłości stawiać czoła problemom, które jeszcze przed chwilą wydawały się nie do pokonania. Wspólne dokonanie czegoś, co z natury wydaje się niemożliwe do zrobienia, wyzwala w uczestnikach ich ukryty potencjał i daje im motywację do zmierzenia się z nowymi, nieznanymi i często trudniejszymi zadaniami.

Ziemia moim ciałem, woda moją krwią. Powietrze oddechem, ogień siłą mą !

* Zajęcia prowadzone w formie 2 dniowych warsztatów medytacyjnych w Szczyrku koszt 999,00 PLN