• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • zaba.jpg

Ceremonia KAMBO
To potężna medycyna, która oczyszcza ciało z toksyn i nagromadzonej negatywnej energii. Oczyszcza także umysł, wprowadzając w życie spokój i harmonię. Kambo, inaczej Sapo to medycyna, która trafia bezpośrednio w miejsca naszego ciała, które potrzebują uzdrowienia. Przez wyrzucenie z siebie toksyn i nadmiaru złej energii następuje bardzo szybko po ceremonii zastrzyk pozytywnej energii. Niektórzy po stwierdzają, że w końcu „zachciało im się chcieć”. Pobudza w dużym stopniu nasz układ immunologiczny, tworząc pewnego rodzaju zbroje przed bakteriami wirusami i pasożytami. Po dłuższym używaniu kambo przywraca nasze ciała do naturalnego stanu, po latach zbierania w nim negatywnej energii oraz toksyn z pożywienia i używek.
Czujesz się silniejszy i czujesz świadomie swoje ciało i to czego ono chce, a czego nie. Sapo jest medycyną ognia, dlatego też po niej możesz mieć więcej pomysłów i odwagi do robienia rzeczy, których wcześniej się bałeś.
Ciekawostka ... peruwiańscy wojownicy zażywający regularnie tą medycynę podczas polowań są bezwonni ... ich pot nie ma zapachu, który mogłyby wyczuć zwierzęta.

Ceremonia RAPÉ - MAPACHO
Rapé jest świętą medycyną używaną  przez plemiona Amazonki i jest częścią ich plemiennej kultury i historii. Dla Rdzennych Indian, tytoń- mapacho jest świętą rośliną używaną do oczyszczania zarówno osób, jak i przestrzeni, gdzie odbywają się ceremonie. I tak samo rapé, potężna, oczyszczająca tabaka używana przez szamanów w Brazylii i Peru jako element uzdrawiających rytuałów.
Korzyści z używania Rapé:
- Pomaga w skupieniu i wyostrzeniu umysłu
- Usuwa złe energię, działa oczyszczająco
- Usuwa śluz z zatok, bakterie, pomaga w przeziębieniach i dolegliwościach układu oddechowego.
- Stabilizuje emocjonalnie.
W skład Rapé wchodzi kilka amazońskich roślin, głównym składnikiem większości tabak rapé jest gatunek tytoniu Nicotiana rustica. Tytoń amazoński, nazywany też mapacho, jest używany w rytuałach plemiennych i nikotyna zawarta w środku jest około 40 razy silniejsza, niż ta zawarta w papierosach naszych czasów. Prócz tytoniu na skład rapé wchodzą popioły alkaliczne roślin, jak cynamon, fasolka tonka, koniczyna, skórka banana lub mięta, ale szamani zachowują w sekrecie skład. 


Spotkanie zaczynamy od sauny indiańskiej, czyli szałasu potu (ang. Sweat Lodge), wśród Indian Amerykańskich każde plemię posiadało swój rytuał przeprowadzania sauny. Saunę robiono przy różnych okazjach takich jak rytualne oczyszczanie, wyprawy po wizje czy przed podjęciem ważnych dla plemienia decyzji.

Ceremonia sauny indiańskiej jest prastarą praktyką, która działa oczyszczająco na poziomie fizycznym, a na poziomie duchowym dostarcza jej uczestnikom niesamowitych, a czasem wręcz mistycznych przeżyć.
W czasie ceremonii następuje symboliczny powrót do łona Matki Ziemi, gdzie następuje oczyszczenie fizyczne i duchowe oraz transformacja naszej świadomości i powtórne narodziny. Czasami w saunie można doznać wizji lub wprowadzić się w odmienne stany świadomości.
Dlatego też sauna indiańska jest ważnym elementem pomagającym w rozwoju duchowym i integracji całej naszej osoby.


Koszt uczestnictwa podzielony jest na kilka pakietów :


1. Moje pierwsze Kambo
- akademia morsowania / sauna
- 1 ceremonie Rape - wprowadzenie do kambo, zabieg pozwala nam się oswoić z medycyną, poznać doznania jakie nas czekają do przezwyciężenia
- 1 ceremonia Kambo
- 1 nocleg oraz czas na powrót do rzeczywistości po zabiegach w klimatycznych domkach z widokiem na Skrzyczne
Cena: 600 PLN

2. Kambo / kolejne sesje / dawka podtrzymująca /
- akademia morsowania / sauna
- 1 ceremonia Kambo
- 1 nocleg oraz czas na powrót do rzeczywistości po zabiegach w klimatycznych domkach z widokiem na Skrzyczne
Cena: 400 PLN

Opcje dodatkowe:
- Możliwość przedłużenia pobytu do niedzieli + 70
Ceremonie odbywaja się w przepięknie położonym ośrodku w Szczyrku / www.domkiszczyrk.com /

Wyżywienie zależne od samopoczucia uczestników we własnym zakresie, każdy reaguje inaczej na medycynę.
Możliwość wykupienia śniadań 30 PLN i obiadokolacji 2 dania 50 PLN

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych trenerów z certyfikatami Kambo z międzynarodowego stowarzyszenia IAKP oraz BootCampPolska.